Efie

Plyšový tovar a plyšové hračky pre bábätká od Efie

Značka Efie vyrába plyšové hračky v Nemecku už od roku 1951. Tradičný výrobca z Wuppertalu vždy očaril bábätká a ich rodičov roztomilými plyšovými hračkami, ktoré sú vhodné pre deti. Remeslo sa za posledných 70 rokov takmer nezmenilo: Výrobca plyšového tovaru s láskou vyrába svoje hračky v Nemecku. V súčasnosti značka predstavuje plyšové hračky a plyšový tovar vyrobený z organickej bavlny a je populárna po celom svete. Kým začiatkom roka 2005 Efie príležitostne využívala ekologické materiály, nemecká spoločnosť už o osem rokov neskôr vyrábala výlučne ekologické hračky a detské doplnky. Od roku 2013 používa organická spoločnosť pre svoje detské plyšové hračky len organické materiály s certifikáciou GOTS. GOTS (Global Organic Textile Standard) je najvyšší a medzinárodne najdôležitejší štandard pre organické textílie.

Nadýchaný plyšový vankúšik alebo mäkká plyšová hracia skrinka od Efie
Efie používa ovčiu vlnu a organickú bavlnu, obe biologicky kontrolované, na výplne a šité látky roztomilých plyšových hračiek. Prírodné látky sú pre bábätká najvhodnejšie, pretože sú zaručene bez škodlivých látok a bez chemikálií. Plyšové výrobky Efie sú vhodné aj pre alergikov. Svojimi jednoduchými farbami pôsobia aj upokojujúco a vzbudzujú záujem bábätiek vtipnými tvarmi zvieratiek.

Efie zaujme vynikajúcimi ekologickými plyšovými hračkami a plyšovým tovarom
Láskavá ručná práca a čistota detského tovaru zapôsobili na nemecký nezávislý ÖKO-TEST v posledných rokoch už niekoľkokrát: už päťkrát ocenil rôzne organické plyšové hračky od Efie známkou „veľmi dobrý“ a dvakrát „dobrý“. Nebol to len ÖKO-TEST, ktorý ocenil spoločnosť, ktorá vyrába „Made in Germany“: v roku 2017 bola Efie odmenená nemeckou cenou za značku, cenou za úspešné riadenie značky v Nemecku. Efie bola tiež nominovaná na nemeckú cenu udržateľnosti 2019, najväčšie európske ocenenie za ekologické a sociálne odhodlanie. Aj my v naturaKid si myslíme, že používanie trvalo udržateľných a prírodných materiálov je pre deti to najlepšie. Rovnako chvályhodná je aj kvalitná ručná práca v Nemecku. Číslo certifikátu GOTS: CERES-0105

11 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 11 položiek celkom