Body

Koža je náš najväčší orgán. Obklopuje naše telo a je obzvlášť vystavený vplyvom prostredia. Oblečenie nosíme takmer neustále. Vďaka neustálemu kontaktu s textíliami neustále nasávame cez pokožku zložky nášho oblečenia – vrátane škodlivín, ktoré môžu vyvolať alergie. Vyberáme si dodávateľov, ktorí na výrobu textilu používajú najmä organickú bavlnu a organickú panenskú vlnu v overenej bio kvalite. Medzi prvé časti oblečenia bábätka patria body. Tie by mali byť pohodlné, praktické na nosenie a predovšetkým testované na škodlivé látky. Odporúčanými materiálmi pre detské body sú organická bavlna z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, organická ovčia vlna z kontrolovaného ekologického chovu zvierat, vláknité zmesi oboch, prípadne zušľachtené hodvábom.

- Detské body vyrobené z neznečistených prírodných vlákien
- Prispôsobené, pohodlné strihy
- Vyrobené podľa najprísnejších smerníc pre prírodné textílie
- Body v mnohých rôznych variáciách
- Vysoko kvalitné spracovanie, nenáročné na údržbu a odolné

 

 

Hore
Ďalšie produkty
35 položiek celkom

Detská pokožka je citlivá
Pokožka novorodencov a dojčiat je nielen priepustnejšia pre škodliviny. Bábätká tiež absorbujú viac škodlivín vďaka vyššiemu metabolizmu a silnejšiemu dýchaniu. Navyše dôležité detoxikačné systémy u dojčiat ešte nie sú úplne vyvinuté. A nakoniec sajú všetko – často pri hľadaní maminkinho prsníka – čo príde do cesty, oblečenie, posteľnú bielizeň, prvé hračky, a tak sa toxíny môžu dostať do tela cez sliny. Častou reakciou na problematické látky sú kontaktné alergie.

Klasická bavlna alebo organická bavlna?
V textilnom reťazci od pestovania až po konečný produkt sa používa až 8 000 rôznych chemických látok. Stres na vlákno začína už počas kultivácie. Bavlna je v skutočnosti veľmi vhodná pre detské oblečenie: je priedušná, dobre absorbuje vlhkosť a dá sa znova a znova prať pri vysokých teplotách. Pri konvenčnom pestovaní v monokultúrach sa však používa približne štvrtina všetkých insekticídov používaných na celom svete a desať percent prípravkov proti burine. Ide to však ešte ďalej: vlákno sa predupravuje, farbí a upravuje v mnohým krokoch procesu. Nakoniec sú v obchodoch síce farebné alebo žiarivo biele detské body a iné detské prádlo menej náročné na starostlivosť - ale cena za to sú zbytky chemikálií na tomto oblečení.

naturaKid nedopustí na organickú bavlnu a organickú panenskú vlnu
naturaKid ponúka v celej kolekcií detských body bavlnu z certifikovaného ekologického poľnohospodárstva. Ekologické vlákno, ktoré sa často pestuje v Turecku a Indii, je o niečo drahšie ako klasické vlákna, no pri kontakte s jemnou detskou pokožkou je zdravotne nezávadné:

- žiadne optické zjasňovače, ktoré spôsobujú alergické reakcie na detskú pokožku, keď je vystavená slnečnému žiareniu cez pot
- žiadne patentky s obsahom niklu s rizikom kontaktných alergií
- žiadne prísady na báze syntetických vlákien s obsahom ropy

Dôležité pečate
Ekologické pestovanie bavlny je navyše často sprevádzané ekologickou výrobou textilného tovaru. Buď vlákno detských bodyčiek a dupačiek zostáva úplne prírodné, alebo je farbené ekologicky. To znamená, že sa spracovávajú skôr šetrným a mechanickým zariadením než agresívnym chemickým zariadením. Pečate ako Fair Trade, GOTS a IVN Best poskytujú rodičom bezpečnosť a patria medzi spoľahlivé a hodnotné logá.

Body v naturaKid
Ak si myslíte, že body ako body, mýlite sa. Body pre bábätká sú nielen úžasne praktické, pretože sa ľahko obliekajú a vyzliekajú, ale sú aj dizajnovo a strihovo všestranné. Naše detské body majú, samozrejme, jedno spoločné: sú vyrobené výlučne z organických vlákien a vďaka materiálu a perfektnému strihu sa nosia mimoriadne pohodlne. Nenájdete tu však len body vo všetkých predstaviteľných veľkostiach a farbách, ale aj v rôznych strihoch.

Rodičia sú upokojení, keď vedia, že ich dieťa je dobre oblečené. Z detského body sa nič nevyšmykne. Citlivá oblasť žalúdka a chrbta je vždy útulná a teplá. Navyše, mnohé body sú až príliš dobré na to, aby sa dali nosiť „len pod“. Dojčenské body ponúkame s krátkym rukávom a dlhým rukávom. V sortimente nájdete body s výraznou potlačou a výšivkou v oblasti hrudníka alebo inými praktickými a šmrncovnými detailmi. Dúfame, že si pri výbere užijete veľa zábavy.

Naturakid-doprava-zdarma
Doprava zdarma
pri nákupe nad 80€
Naturakid-rychle-dorucenie
Rýchle doručenie
na akúkoľvek adresu
Overená bio kvalita
Overená bio kvalita
bez škodlivých látok
Cez 800 výdajných miest s depom
800+ výdajných miest s depo
po celom Slovensku