Living Crafts

Bio dojčenská móda a eko detské oblečenie od Living Crafts

Ak chcete realizovať veľkú víziu, musíte začať v malom. Tak tomu bolo aj v prípade textilného výrobcu Living Crafts. Prvé nápady na zdravú, férovú módu vznikli v garáži pri Bodamskom jazere v Nemecku. Prvým produktom, ktorý sa teší obľube aj dnes, je ponožka z čistej organickej bavlny.

Living Crafts je značka, ktorá ide proti trendu rýchlej spotreby a spoločnosti zahadzovania – a robí to už desaťročia! Skúsenosti, dôvera a kompetencie sú dôležitými základnými kameňmi. Udržateľnosť má vo firme tradíciu. Living Crafts úspešne vyrábala prírodné textílie už pred 25 rokmi, pred obrovským nárastom počtu zákazníkov zameraných na ekologické produkty. Už od začiatku sa zistilo, že ako výrobca musíte premýšľať nad rámec bežných noriem a opatrení, aby ste skutočne a naozaj chránili zdroje našej planéty. Pred vykorisťovaním treba chrániť nielen prírodu, ale aj sociálne kritériá bez výnimky. Living Crafts preto považuje svoju dôveryhodnosť a tým aj dôveru svojich zákazníkov k ekologickým nápadom za mimoriadne dôležitú. Práve preto, že spoločnosť bola jednou z prvých, ktorá dôsledne vyrábala trvalo udržateľné textílie. Značka už dávno preukázala svoju autentickosť a inšpiruje verných dlhoročných aj nových zákazníkov kvalitnými ekologickými textíliami.

Living Crafts používa pre svoje textílie bavlnu z certifikovaného ekologického pestovania (z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva) plodín bez pesticídov a chemických hnojív, ako aj vlákna z kontrolovaného ekologického chovu zvierat (z kontrolovaného ekologického chovu zvierat) bez masového priemyselného poľnohospodárstva alebo zlého zaobchádzania. Používa sa aj organická bielizeň a materiálové zmesi vyrobené z organickej panenskej vlny a hodvábu. Výrobca tiež získal pečať Global Organic Textile Standard (GOTS). Zákazníkovi to ponúka nielen istotu vedomia, že v rukách drží poctivo ekologický výrobok, ale prísna kontrola zároveň zaručuje výrobcovi, že všetky výrobné kroky skutočne spĺňajú vysoké štandardy. Textílie sú farbené na prírodnej báze, bez použitia chemikálií. Výroba férového oblečenia prebieha v Indii a Chorvátsku.

Produkty Living Crafts sú šetrné k pokožke a ponúkajú vysoký komfort. Každý kus oblečenia je bez škodlivých látok, a preto sa stane ešte obľúbenejším kúskom šatníka vášho drobca. Vďaka dlhej životnosti môžu textílie bez problémov nosiť aj súrodenci bez toho, aby materiál stratil svoj tvar. Pri kvalitnej a ekologickej výrobe sa už bábätká a deti nemusia vzdávať módnych strihov a pestrých farieb. Pretože eko už nie je nudné a nevýrazné! Oblečenie zaujme jednoduchou eleganciou a nadčasovosťou. Výrobky Living Crafts označené „Vyrobené zo 100 % veternej energie“ sú vyrobené zo 100 % obnoviteľnej energie.

Living Crafts sú od roku 2016 členom Fair Wear Foundation. Pod záštitou tejto organizácie výrobcovia, továrne, mimovládne organizácie a mnohí ďalší partneri spolupracujú na zlepšení pracovných podmienok v 11 výrobných krajinách v Ázii, Európe a Afrike. FWF združuje pod svojou strechou viac ako 80 spoločností, ktoré zastupujú celkovo 120 značiek po celom svete. Vylepšenia uskutočnené vo výrobných zariadeniach sú dôkladne monitorované a tiež kontrolované z hľadiska súladu. Fair Wear Foundation je tiež platformou na výmenu skúseností a návrhov a posilňuje priemyselné vzťahy, čo následne zvyšuje efektivitu a motiváciu každého výrobcu.

Číslo certifikátu GOTS: CU 816552 Stupeň označenia "organický" podľa GOTS, okrem všetkých vlnených výrobkov s 30% obsahom hodvábu, tu platí stupeň označenia "vyrobené s organickým" podľa GOTS.

11 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 11 položiek celkom