Spacie vaky

Mnohé deti sa rady hýbu, dokonca aj v noci, keď tvrdo spia. Krúti sa a krúti, kĺže sa z čela postele k nohám a často na druhý deň ráno svojou polohou prekvapí rodičov. Perina je odkopaná nabok a dieťa leží úplne mimo nej nepríjemne svieže až studené. Periny sa ale pri malých detičkách neodporúčajú aj z iného dôvodu. Hrozí, že si ich drobci pretiahnu cez hlavu alebo sa pod perinu dokonca zošmyknú úplne – ležia tam potom v prílišnom teple, opäť sa nadýchajú vydýchaného vzduchu a dostávajú málo kyslíka. Vyberte pre svoje dieťa spací vak pre bábätká, aby bolo bábätko vždy dobre „zabalené“ a nemohlo sa odkopať a prechladnúť. Spacie vaky ponúkame ako celoročné spacie vaky, letné a zimné spacie vaky.

- Organické certifikované detské spacie vaky
- Prísne testované na škodlivé látky
- Vyrobené podľa najprísnejších smerníc pre prírodné textílie
- Vždy dobre „zabalí“ a nahradí perinu
- Rôzne varianty, napr. letné a zimné spacie vaky, celoročné spacie vaky a ďalšie

15 položiek celkom

Žiadne odkopanie
Dobrou alternatívou k perine je detský spací vak, aspoň v prvých rokoch života. Zabalené v teple a prítulené deti sú v bezpečí pred prechladnutím alebo podchladením aj počas chladnejších nocí. S ľahko použiteľným a ľahko uzatvárateľným otvorom vpredu, otvorom na hlavu a dvoma otvormi na ruky je spací vak pre bábätká navrhnutý presne tak, aby dieťatko vak nemohlo odkopnúť, ale ani do neho vkĺznuť. Samozrejme, spací vak musí byť vybraný v správnej veľkosti - na pomoc platí nasledovné pravidlo: výška dieťatka mínus veľkosť hlavy plus desať až pätnásť centimetrov na rast.

Dôležité vlastnosti
Detský spací vak je určený do každého počasia: s froté podšívkou, bavlneným alebo vlneným plyšom. Celoročné spacie vaky s hrubšími podšívkami majú zmysel vtedy, ak sú teploty v priestore na spanie dieťaťa hlboko pod 18 až 20 stupňov. Či už je to zips alebo patentka, záleží na vašej osobnej preferencii, je dôležité, aby sa spací vak pre bábätko dal otvoriť doširoka, aby ste mohli svoje dieťa pohodlne a bezpečne umiestniť alebo sa do neho ľahko dostať na výmenu plienky. Odporúča sa aj takzvaná garáž na zips. To znamená ochranná chlopňa, akýsi malý látkový tunel na konci zipsu, do ktorého sa dá zasunúť malá rúčka zipsu. Chráni tak bradu bábätka a predchádza odreninám na tvári.

Zdravé organické materiály pre zdravý spánok
Či rodičia preferujú detské oblečenie s dlhým alebo krátkym rukávom, závisí od individuálnej tepelnej bilancie dieťaťa. Sortiment materiálov, strihov a výplní na báze organických vlákien – či už je to bavlna, panenská vlna alebo zmes s hodvábom – výber v naturaKid je bohatý, takže pre každé bábätko, vrátane toho vášho, sa niečo nájde.

Naturakid-doprava-zdarma
Doprava zdarma
pri nákupe nad 80€
Naturakid-rychle-dorucenie
Rýchle doručenie
na akúkoľvek adresu
Overená bio kvalita
Overená bio kvalita
bez škodlivých látok
Cez 800 výdajných miest s depom
800+ výdajných miest s depo
po celom Slovensku