ULRICH Lanolínová kúra 250ml

Lanolínová kúra od Ulrich na opätovné namazanie oblečenia z vlny a vlnených plienkových nohavíc. Bez parfumov, hospodárne na používanie.

€6,80 €2,72 / 100 ml
ULRICH Lanolínová kúra 250ml
Naturakid-doprava-zdarma
Doprava zdarma
pri nákupe nad 80€
Naturakid-rychle-dorucenie
Rýchle doručenie
na akúkoľvek adresu
Overená bio kvalita
Overená bio kvalita
bez škodlivých látok
Cez 800 výdajných miest s depom
800+ výdajných miest s depo
po celom Slovensku

Podrobný popis

Ulrich Lanolínová kúra v 250ml balení na ošetrenie vlnených produktov a vlnených plienok

Pre nadýchané mäkké vlnené textílie a kožušiny. Lanolín je dôležitou súčasťou "samočistiacej sily" vlnených materiálov a pomáha ich udržiavať čisté a svieže iba pomocou vetrania. Osvieženie vlnených textilií lanolínovou kúrou je jednoduché, vo vodnom kúpeli s lanolínovou kúrou sa prírodný vosk z vlny dostane na každé jedno vlákno a obklopí ho. 

  • Obsah balenia lanolínovej kúry Ulrich - 250ml
  • S hydratačným lanolínom PEG75
  • Má silne impregnačný vodoodpudivý účinok
  • Vyrobené z kvalitných obnoviteľných surovín
  • Neobsahuje palmový olej, parfumy, optické zjasňovače alebo enzýmy
  • Bez petrochemických surovín
  • Netestované na zvieratách
  • Ekologicky certifikované
  • Fľaša bola vyrobená z recyklovaného materiálu
  • Pri každom kúpeli stačí použiť len málo prostriedku

Kedy vlna potrebuje kúru lanolínom

Vlnené oblečenie potrebuje kúru lanolínom najneskôr vtedy, keď prestane byť tak nádherne mäkké a vláčne.
Vlnené plienkové nohavice potrebujú kúru hneď, ako z nich cítiť moč alebo keď začnú pretekať. Ako často sa to stane, závisí od individuálnych okolností. Kúra lanolínom sa však zvyčajne vyžaduje každých 4-6 týždňov. Tiež však nepreháňajte frekvenciu kúry lanolínom. Ošetreniu NOVÝCH vlnených plienkových nohavíc lanolínom by ste sa mali vyhnúť za každú cenu, pretože stále majú svoju prírodnú masť z vlny. Príliš veľa lanolínu na plienkových nohaviciach môže tiež spôsobiť premokanie. Je to spôsobené tým, že vlna už nie je schopná absorbovať prebytočnú vlhkosť, pretože prebytočný lanolín leží na vrchu vlneného vlákna ako vodotesná impregnačná vrstva.

Použitie:  cca 30 ml lanolínovej kúry zmiešajte s 10 l vlažnej vody. Vlnenú textíliu vyperte v šetrnom pracom prostriedku na vlnu, podľa odporúčania výrobcu. Potom ju namočte do lanolínovej kúry a nechajte pôsobiť. Po 3 – 4 hodinách textíliu vypláchajte vo vlažnej vode. Dodržujte pokyny na pranie a ošetrovanie definované výrobcom textílie.

Obsah vystačí na cca 8 aplikácií.

Zloženie v súlade so smernicou EU 648/2004: : 5 – 15 % neiónové povrchovo aktívne látky*, 5 – 15 % aniónové povrchovo aktívne látky*, < 5 % rastlinné mydlo, PEG 75, lanolín, kyselina mliečna a voda  (* povrchovo aktívne látky rastlinného pôvodu)


Bezpečnostné varovanie

Pozor
Dráždi kožu. Spôsobuje vážne podráždenie očí.

Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po manipulácii starostlivo umyte ruky a zasiahnuté časti tela. Noste ochranné rukavice. PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť.

Dodatočné parametre

Kategória: Pracie a čistiace prostriedky
Balenie: 250ml

 

Ulrich Natürlich (z nemčiny = samozrejme) už dlhé roky vyrába čistiace a ošetrujúce prostriedky, ktoré môžete s čistým svedomím používať. Z tejto filozofie vznikli pracie a čistiace prostriedky, prostriedky na odstraňovanie vodného kameňa, výrobky na ošetrovanie textilu, kože a dreva.

Ohľaduplno voči životnému prostrediu aj pri domácich prácach 
Čistiace a ošetrujúce prostriedky Ulrich Natürlich sú vysoko koncentrované, hospodárne a obzvlášť účinné. Sú vyrobené z najkvalitnejších obnoviteľných surovín, neobsahujú fosfáty, ropné povrchovo aktívne látky, optické zjasňovače, vône a farbivá, konzervanty, agresívne kyseliny, chlór či amoniak a sú biologicky odbúrateľné. Okrem toho čistiace a ošetrujúce prostriedky zodpovedajú smerniciam Nemeckej asociácie pre dobré životné podmienky zvierat. To znamená, že produkty majú čo najmenší dopad na životné prostredie a zároveň sú šetrné k pokožke.
Produkty sa dajú navzájom kombinovať, takže si môžete napríklad vybrať rôzne vône a tiež cielene zvýšiť účinnosť produktov.

Ulrich Natürlich tiež nepretržite a aktívne pracuje na problematike balenia. Produkty sú v súčasnosti ponúkané predovšetkým v polyetylénových obaloch, ktoré sú znovu naplniteľné. Spoločnosť tak prispieva k predchádzaniu vzniku odpadu.

Produkty Ulrich Natürlich svojou koncentráciou a vyhýbaním sa umelým plnivám a extenderom (čiže riedeniu) pomáhajú šetriť náklady na balenie a energiu – výhoda, z ktorej profitujete aj vy!