ORANGENKINDER Softies sivé capačky báger Pat

BIO kožené papuče v sivej farbe so žltým bágrom vyrobené z rastlinne činenej kože s certifikáciou IVN. Priedušná a pružná, takmer ako chôdza naboso. Skvele sedia. S protišmykovou podrážkou. 

Veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€44,95 €45,95 €45,95 €46,95 €46,95 od €44,95
ORANGENKINDER Softies sivé capačky báger Pat
Naturakid-doprava-zdarma
Doprava zdarma
pri nákupe nad 80€
Naturakid-rychle-dorucenie
Rýchle doručenie
na akúkoľvek adresu
Overená bio kvalita
Overená bio kvalita
bez škodlivých látok
Cez 800 výdajných miest s depom
800+ výdajných miest s depo
po celom Slovensku

Podrobný popis

Pohodlné kožené sivé capačky s bágrom od Orangenkinder®

Deti by mali chodiť bosé čo najviac a čo najdlhšie. Vždy, keď to nie je možné, buď preto, že podlaha je príliš studená alebo je potrebné chrániť nohy, sú mäkké kožené papuče od OK ideálnym riešením. Dajú drobným nôžkam dostatok priestoru bez toho, aby obmedzovali ich rast.
Vďaka ručne šitej gumičke sa topánka malým nôžkam nezošmykne a staršie deti si ju ľahko obúvajú a vyzúvajú.
Všetky papuče SOFTIE sú 100% vyrobené v Nemecku - kde má výrobca v Bavorsku vlastnú továreň.

Všetky papuče Orangenkinder® sú vyrobené z rastlinne činenej kože.

Podrážka mäkkých papúč je navrhnutá špeciálne na hranie a zábavu a behanie doma. Je prirodzene protišmyková, priedušná, super priateľská k pokožke a pocitovo ako pri chôdzi naboso. Podrážky treba občas zdrsniť drôtenou kefou.

Dizajn, férová a ekologická výroba detských papúč a barefoot obuvi v Bavorsku od roku 2002

 • Prírodná, rastlinne činená koža, bez chrómu, z Nemeckých garbiarní s certifikátom IVN a ECARF
 • Organická koža s certifikátom Ecopell
 • Flexibilné, takmer ako chôdza naboso - pre optimálny vývoj
 • Protišmyková semišová podrážka
 • Priedušné, odolné a robustné
 • Optimálne prispôsobenie nohám
 • Vyhýbanie sa plytvaniu a dlhým prepravným trasám


NIE JE KOŽA AKO KOŽA.
 Na čo si dávať pozor pri kúpe kožených topánok

Nie všetka koža je rovnaká. Na trhu často ponúkajú dodávatelia ručne vyrábané relatívne lacné kožené papuče. Odkiaľ však pochádza údajne lacná koža pre malé detské topánky? A prečo by bolo lepšie kupovať relatívne drahé kožené papuče s etiketami a certifikáciami, ktoré pre vás nemusia nič znamenať? Na túto otázku je ľahké odpovedať. Lacné kožené zvyšky na tvorenie často pochádzajú z priemyselného spracovania kože. To pravidelne pracuje s chemickými procesmi, o ktorých nie každý vie. Problematickým sa však stáva, keď táto koža príde do kontaktu s citlivou pokožkou detí, najmä vtedy keď sa spojí s potom malej nožičky, a tieto chemické zvyšky, ako je chróm VI alebo podobné, sa rozpúšťajú a absorbujú cez pokožku. Z tohto dôvodu by ste určite mali venovať pozornosť štítkom ako IVN prírodná koža, ECARF alebo Ecopell. Tieto zaručujú, že použitá koža bola jemne rastlinne vyčinená a podlieha prísnym testom na škodlivé látky. Ak si kúpite kožené papuče s príslušnými štítkami, môžete si byť istí, že ide o priedušnú obuv šetrnú k pokožke, ktorá je ideálna na použitie deťmi. 

Starostlivosť

Tento výrobok nie je vhodné prať! Neperte, neoplachujte a nepoužívajte čistiace prostriedky, mydlo na riad atď.!Na čistenie najlepšie poučiť kefu. V prípade potreby utrite vlhkou handričkou. Pri sušení vyplniť novinami, sušiť bez silných vonkajších vplyvov (nesušiť na radiátoroch atď.)
Farbené kože (intenzívne odtiene) môžu pri vlhkosti púšťať farbu.
Príležitostne zdrsnite podrážku vyrobenú z prírodnej kože drôtenou kefou, aby topánky zostali protišmykové.

Dodatočné parametre

Kategória: Capačky a berfútky
Farba: žltá, sivá / šedá
Materiál: koža
Veľkosť: 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
Materiál podrážky: koža
Štýl: chlapčenské


Zdravá obuv z rastline činenej kože

Orangenkinder ručne vyrába krásne, udržateľné a sociálne férové detské kožené topánky. Roztomilé papučky/capačky pochádzajú z Bavorska. Vďaka svojej vynikajúcej kvalite a použitiu materiálov šetrných k životnému prostrediu ponúkajú papuče z prírodnej kože Ecopell perfektnú obuv pre malé nôžky, ktoré stále rastú a neustále sa pohybujú.

 • Kožené capačky na plazenie a nosenie detí, do škôlky alebo na doma
 • Vyrobené z rastline činenej kože (bez chrómu VI)
 • Pre zdravý rast chodidiel
 • Ručne vyrobené v Nemecku

Dobre sa chodí v detských kožených topánkach od Orangenkinder
Dobré topánky sú nevyhnutnosťou najmä pre detské nôžky, ktoré sú ešte v polovici rastu. Behať by ste mali čo najčastejšie naboso (to platí aj pre nás dospelých), ale občas to nejde. Nohy potrebujú ochranu pred mechanickými vplyvmi zvonku a občas treba na nohy niečo teplejšie. Nádherne jemné OK papučky sa o to postarajú - udržia vás v teple bez toho, aby sa vám trochu potili nohy a ochránia vaše nohy pred zraneniami.

„Zdravé“ topánky – existujú také? Áno, od Orangenkinder!
Použitá koža je certifikovaná prírodná koža Ecopell. Táto certifikácia zaručuje spotrebiteľovi, že koža bola spracovaná podľa najprísnejších ekologických smerníc. Z tohto dôvodu môžu deti vkĺznuť do pohodlných detských topánok aj naboso. Koža umožňuje pokožke dýchať, takže v pekných detských topánkach je vždy vyvážená a príjemná klíma pri nosení.
Každá obuv Orangenkinder je činená rastlinnými výťažkami a neobsahuje škodlivé zlúčeniny chrómu VI. Ako rodičia sa nemusíte báť, ak budú vaše deti nosiť papuče bez ponožiek aj dlhé hodiny. Orangenkinder obuv je výborná barefoot obuv.