DISANA Lanolínová kúra

Na opätovné namazanie vlnených plienkových nohavíc a oblečenia z vlny. Bez parfémov, hospodárne na používanie.

€9 €45 / 1 l
DISANA Lanolínová kúra
Overená bio kvalita
Overená bio kvalita
bez škodlivých látok
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Cez 800 výdajných miest s depom
800+ výdajných miest s depo
po celom Slovensku

Podrobný popis

Lanolínová kúra od Disany na ošetrenie vlnených produktov a plienok

S lanolínovou kúrou od Disany je "opätovné namazanie" vlnených plienkových nohavíc a iných výrobkov z panenskej vlny celkom jednoduché. Vo vodnom kúpeli sa lanolínová kúra Disana rozpúšťa obzvlášť rýchlo. Týmto spôsobom sa prírodný vosk z vlny dostane na každé jedno vlákno a obklopí ho. Lanolín je dôležitou súčasťou "samočistiacej sily" vlnených materiálov a pomáha ich udržiavať čisté a svieže iba vetraním.

  • Obsah 200ml
  • Pri každom kúpeli stačí použiť len málo prostriedku
  • Bez parfémov
  • Vyrobené v Nemecku

Kedy vlna potrebuje kúru lanolínom

Vlnené plienkové nohavice potrebujú kúru hneď, ako z nich cítiť moč alebo keď začnú pretekať. Ako často sa to stane, závisí od individuálnych okolností. Kúra lanolínom sa však zvyčajne vyžaduje každých 4-6 týždňov. Tiež však nepreháňajte frekvenciu kúry lanolínom. Ošetreniu NOVÝCH vlnených plienkových nohavíc lanolínom by ste sa mali vyhnúť za každú cenu, pretože stále majú svoju prírodnú masť z vlny. Príliš veľa lanolínu na plienkových nohaviciach môže tiež spôsobiť premokanie. Je to spôsobené tým, že vlna už nie je schopná absorbovať prebytočnú vlhkosť, pretože prebytočný lanolín leží na vrchu vlneného vlákna ako vodotesná impregnačná vrstva.


Prírodná detská móda Disana v BIO kvalite

Deti sú to najcennejšie, čo máme. Potrebujú veľa lásky a ochrany. Preto sa Vám snažíme dať všetko, čo môžeme. Súčasťou je zdravá "druhá koža" - oblečenie, ktoré je vyrobené ekologicky z materiálov, ktoré sú čo najprirodzenejšie.

Detské a dojčenské textílie vyrobené z látok, ktoré sú čo najprirodzenejšie - Imma a Dietrich Sautterovci založili spoločnosť Disana s touto myšlienkou pred 40 rokmi. To, čo začalo s umývateľným plienkovým systémom, sa v priebehu rokov vyvinulo do širokej škály detského a bytového textilu. Myšlienka za tým však vždy zostala rovnaká. 

Ako ekologická spoločnosť je Disana od samého začiatku na čele hnutia za udržateľnosť
Oblečenie vyrobené z kontrolovaných, ekologicky vyrábaných surovín, čo pre Disanu znamená použitie čistých prírodných vlákien ako Merino ovčia vlna z kontrolovaného ekologického chovu zvierat, bavlna z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva a hodváb. Zvieratá a príroda by sa počas výroby nemali zneužívať a malo by sa s nimi zaobchádzať s rešpektom. Krátke výrobné trasy vo vlastnej réžii na zabezpečenie vysokej kvality produktov; všetky zložky ako gombíky a šijacie nite sú vyrobené z prírodných materiálov a obnoviteľných surovín; Udržiavanie kontaktov so všetkými dodávateľmi a partnermi v rámci textilného reťazca, často mnoho rokov; Dodržiavanie vysokých ekologických noriem a pravidelné testovanie znečisťujúcich látok nezávislými inštitútmi.